NURKOWANIE Z JACHTU

Podczas rejsu istnieje możliwość zorganizowania nurkowania. Najlepsze warunki do nurkowania oraz najlepsze widoki zazwyczaj znajdują się w okolicach wysp.Przebieg nurkowania uzależniony jest od wielkości grupy oraz stopnia zaawansowania uczestników. Zapewniamy doświadczonych instruktorów oraz niezbędny sprzęt.  Instruktorzy przedstawią zasady bezpieczeństwa, teorii nurkowania, zademonstrują jak posługiwać się sprzętem, oraz opowiedzą o warunkach panujących na danym terenie.  Po zapoznaniu się z teoretycznymi  zagadnieniami przyjdzie czas na nurkowanie. Ciepła woda, bardzo dobra widoczność oraz niezwykłe bogactwo podwodnej fauny i flory w tym rejonie sprawiają, że będzie to niezapomniana przygoda dla uczestników rejsu.

REGATY ŻEGLARSKIE

Proponujemy Państwu rozegranie regat żeglarskich podczas jednego dnia na morzu. Załogi każdego z jachtów będą mieć okazję do sprawdzenia swoich umiejętności żeglarskich w bezpośredniej konfrontacji. Na specjalnie przygotowanym torze zostaną rozegrane regaty, które wyłonią zwycięską załogę. Zawody zostaną rozegrane pod koniec całego rejsu, aby każdy z uczestników był jak najlepiej przygotowany do tego wyzwania. Warunkiem przeprowadzenia regat jest uczestnictwo w rejsie co najmniej 2 jachtów.

JEZIORA PLITWICKIE

Od 1979 r. Park Narodowy Jezior Plitwickich znajduje się na spisie światowego przyrodniczego dziedzictwa UNESCO. Jest również najstarszym (od 1949 r.) parkiem narodowym w Europie. W granicach parku znajduje się szesnaście lazurowych jezior połączonych ze sobą pięknymi kaskadami i wodospadami. Uroku dodaje im malownicze położenie wśród porośniętych bujną roślinnością wzgórz. W dziewiczych warunkach rozwinęły się tu liczne gatunki roślin i zwierząt. Najczęściej spotykanymi zwierzętami są tu niedźwiedzie i wilki. To również raj dla miłośników ptaków – na terenie parku żyje około 120 różnych gatunków tych zwierząt. Jest to jedna z najbardziej znanych i najczęściej odwiedzanych przez turystów atrakcji w Chorwacji.

WODOSPADY NA RZECE KRKA (SKRADIN)

Wodospady Krka położone są w Parku Narodowym "Krka" obejmującym powierzchnię 111km2 wzdłuż rzeki Krki. Główną atrakcją są wodospady: Bilusić buk, Prljen buk, Manojlovac, Rosnjak, Miljacka slap, Roski slap i Skradinski buk, które tworzą malowniczą scenerię. Największą popularnością wśród turystów cieszą się największe wodospady: Skradinski buk oraz Roski slap. Na obszarze parku można znaleźć 860 gatunków roślin, niezliczoną wręcz liczbę ptaków, a dziesięć gatunków ryb to endemity. Jednymi z bardziej osobliwych mieszkańców parku są nietoperze. Rozległość terenu, malownicze kaskady oraz bardzo bogata fauna i flora sprawią, że kilku godzinna wycieczka po tym urokliwym terenie pozostanie na długo w pamięci uczestników rejsu.

PARK NARODOWY KORNATY

Kornaty to piękny archipelag obejmujący 152 wyspy. Jest to najbardziej zagęszczony archipelag Morza Śródziemnego. 89 wysp Kornatów ze względu na wyjątkowe piękno i bogactwo flory i fauny ogłoszono parkiem narodowym. Uwagę przyciągają klify, przesmyki Mala i Vela Proversa oraz wielkie płyty wapienne znajdujące się między innymi u podnóża Metliny, czyli najwyższego szczytu Kornat (237m n.p.m.). Kornaty są rajem dla żeglarzy, nurków i wszystkich, którzy chcą rozkoszować się nietkniętą i majestatyczną przyrodą.  Dodatkowo znajdujące się na wyspach twierdze, kościoły czy wzniesiony przed wiekami tzw. „suchy mur” przypominają o bogatej historii rejonu sięgającej czasów Imperium Rzymskiego.


SPLIT

Split jest miastem portowym na półwyspie pomiędzy zatoką Kastela i morskim kanałem Split. Miasto jest stolicą regionu Dalmacji. Split nazywany jest cesarskim miastem, znajduje się tu bowiem pałac rzymskiego cesarza Dioklecjana. Zapraszamy na zwiedzanie Splitu, podczas którego będzie można zobaczyć stare miasto wraz z Pałacem Dioklecjana, Katedrę św. Dujama oraz Świątynię Jupitera. Spacer od Złotej Bramy do ulicy Marmont pozwoli odwiedzić najważniejsze zabytki oraz targi miasta. Będzie możliwość wejścia na wzgórze Marjan (175 m n.p.m.) w zachodniej części półwyspu, z którego rozpościera się piękny widok na miasto.

 

DUBROWNIK

Dubrownik to najpiękniejsze Chorwackie miasto, zwane „Perłą Adriatyku”. Jego położenie nad wodami Adriatyku wśród wapiennych klifów zapiera dech w piersiach. Dubrownik ma bogatą polityczną i kulturalną historię, dlatego został wpisany na listę dziedzictwa światowego UNESCO. Pod koniec VIII wieku miasto zostało otoczone murem. Mur obronny w Dubrowniku jest jednym z największych na świecie. Mierzy około 2 km, w niektórych miejscach jest wysoki na 20 metrów, a całość jest zachowana w bardzo dobrym stanie. Zapraszamy na zwiedzanie tego pięknego miasta wraz z przewodnikiem. Poza wspaniałym starym miastem, w Dubrowniku odnajdziemy wiele innych ciekawych miejsc, w tym uważaną przez wielu za najładniejszą ulicę Chorwacji – Stradun. Zdecydowanie jest to miasto, które trzeba odwiedzić podczas pobytu na Bałkanach.