SURFING

Plaże Portugali są jednym z niewielu miejsc w Europie, gdzie można uprawiać surfing. Zabierzemy Państwa na plażę, gdzie będzie można spróbować swoich sił w tej dziedzinie sportu. Na miejscu każdy uczestnik  zostanie wyposażony w niezbędny sprzęt do nauki surfowania. Następnie grupa zostanie podzielona na mniejsze podgrupy i pod okiem instruktorów będzie zdobywała nowe umiejętności. Pierwsze kroki stawia się jeszcze na plaży, a po krótkim szkoleniu na lądzie przechodzi się do wody, gdzie zaczynają się  prawdziwe emocje i wyzwania. Przygotujemy także strefę „chill zone”, w której będzie można wypocząć, zrelaksować się, a także uzupełnić płyny. Będzie możliwość rozegrania turnieju w boccie, piłkę plażową czy siatkówkę, będziemy dysponować także deskami do skimboardu.

 

DEGUSTACJA PORTUGALSKICH WIN

Na degustację win zapraszamy w okolice miejscowości Sintra, 30 km od Lizbony. Sintra uznawana jest za najpiękniejsze miasteczko w Portugali. Powiedzenie głosi: "Zobaczyć cały świat, a nie widzieć Sintry, to nic nie zobaczyć". Podczas krótkiego zwiedzania miasta będzie można spróbować słodkich specjałów Queijadinha - małych serowych ciasteczek - oraz Travesseiro, czyli wypieków z ciasta francuskiego nadziewanego słodką masą. Sama winnica znajduje się w niewielkim miasteczku Colares. Tam właściciel przedstawi proces produkcji lokalnych trunków, a następnie zaprosi do degustacji różnych rodzajów win oraz na mały poczęstunek. Na całą wycieczkę należy przeznaczyć około 6 godzin.

 

ZWIEDZANIE LIZBONY

Podczas zwiedzania Lizbony z polskim przewodnikiem będziecie mieli Państwo okazję poznać zabytki tego pięknego miasta. Zwiedzanie rozpocznie się w dzielnicy Alfama, najstarszej, oszczędzonej przez trzęsienie ziemi części miasta. Góruje nad nią Zamek św. Jerzego, który zbudowany został jako forteca przez Maurów w XII wieku. Jest to jeden z najznakomitszych punktów widokowych w Lizbonie. W programie zwiedzania będzie również przejażdżka osławionym żółtym tramwajem numer 28. Następnie będzie można zobaczyć  Bairro Alto, czyli Wysoką Dzielnicę. Tam na punkt widokowy zawiezie Państwa winda z 1902 roku, zbudowana według projektu ucznia Gustawa Eiffla. Dodatkowo możemy zorganizować zwiedzanie dzielnicy Belem, Klasztoru Hieronimitów czy muzeum płytek ceramicznych.

 

GOLF

W pobliżu Cascais znajduje się kilka znakomitych pól golfowych, na których można doskonalić swoją technikę gry lub rozpocząć naukę pod okiem instruktorów. Proponujemy grę na polu znajdującym się przy hotelu  Quinta da Marinha Resort. Jest to 18-dołkowe pole (71 par) położone na ponad 5 tys. m2, zaprojektowane przez wybitnego projektanta Roberta Trenta Jonesa. Jest ono nie tylko nowoczesne, ale także malowniczo  położone z pięknym widokiem na ocean oraz wzgórza Sintry. Na miejscu jest możliwość wypożyczenia sprzętu do golfa. Po grze warto skosztować wybitnych dań serwowanych w restauracji Five Pines na terenie hotelu.Transfer na  pole golfowe zajmuje około 30 minut.

 

MECZE PIŁKARSKIE

Lizbona może poszczycić się dwoma klubami piłkarskimi—Sporting Lizbona oraz Benifica Lizbona. Stadion Estádio da Luz, na którym rozgrywa swoje mecze Benifica, był też miejscem rozgrywek UEFA EURO 2012, podczas których Portugalia uległa Grecji w finale. Możemy zapewnić najlepsze miejsca na stadionie na trybunie VIP z dostępem do cateringu. Po meczu zaprosimy do lokalnych pubów na pomeczową fiestę.